Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Multi–dimensional Hardy type inequalities in Hölder spaces
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.ORCID-id: 0000-0003-1963-6829
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.ORCID-id: 0000-0002-6058-6512
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper. UiT, The Arctic University of Norwa.
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.ORCID-id: 0000-0002-8595-4326
2018 (engelsk)Inngår i: Journal of Mathematical Inequalities, ISSN 1846-579X, E-ISSN 1848-9575, Vol. 12, nr 3, s. 719-729Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

Most Hardy type inequalities concern boundedness of the Hardy type operators in Lebesgue spaces. In this paper we prove some new multi-dimensional Hardy type inequalities in Hölder spaces.

sted, utgiver, år, opplag, sider
Zagreb: Element , 2018. Vol. 12, nr 3, s. 719-729
HSV kategori
Forskningsprogram
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-69692DOI: 10.7153/jmi-2018-12-55ISI: 000445366500010OAI: oai:DiVA.org:ltu-69692DiVA, id: diva2:1221299
Merknad

Validerad;2018;Nivå 2;2018-06-26 (andbra)

Tilgjengelig fra: 2018-06-19 Laget: 2018-06-19 Sist oppdatert: 2018-10-15bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

fulltext(127 kB)63 nedlastinger
Filinformasjon
Fil FULLTEXT01.pdfFilstørrelse 127 kBChecksum SHA-512
a5bbce1cf00ac4a31a21d6d0016b04da86702995e2e2a1899555fdc9a51d38e6ed06cfcc5dcb388e1c12d28897ac574b27972a16c04486c503e81b487826868b
Type fulltextMimetype application/pdf

Andre lenker

Forlagets fulltekst

Personposter BETA

Burtseva, EvgeniyaLundberg, StaffanPersson, Lars-ErikSamko, Natasha

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Burtseva, EvgeniyaLundberg, StaffanPersson, Lars-ErikSamko, Natasha
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Journal of Mathematical Inequalities

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar
Totalt: 63 nedlastinger
Antall nedlastinger er summen av alle nedlastinger av alle fulltekster. Det kan for eksempel være tidligere versjoner som er ikke lenger tilgjengelige

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 158 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf