Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On γ-quasiconvexity, superquadracity and two-sided reversed Jensen type inequalities
Department of Mathematics, University of Haifa.
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.ORCID-id: 0000-0002-8595-4326
2015 (engelsk)Inngår i: Mathematical Inequalities & Applications, ISSN 1331-4343, E-ISSN 1848-9966, Vol. 18, nr 2, s. 615-627Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

In this paper we deal with γ -quasiconvex functions when −1γ 0, to derive sometwo-sided Jensen type inequalities. We also discuss some Jensen-Steffensen type inequalitiesfor 1-quasiconvex functions. We compare Jensen type inequalities for 1-quasiconvex functionswith Jensen type inequalities for superquadratic functions and we extend the result obtained forγ -quasiconvex functions to more general classes of functions.

sted, utgiver, år, opplag, sider
2015. Vol. 18, nr 2, s. 615-627
HSV kategori
Forskningsprogram
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-7141DOI: 10.7153/mia-18-46ISI: 000361571700018Scopus ID: 2-s2.0-84946169549Lokal ID: 576a552a-3a32-43aa-b99b-1a98335cd9f2OAI: oai:DiVA.org:ltu-7141DiVA, id: diva2:980029
Merknad
Validerad; 2015; Nivå 2; 20151015 (andbra)Tilgjengelig fra: 2016-09-29 Laget: 2016-09-29 Sist oppdatert: 2018-07-10bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Andre lenker

Forlagets fulltekstScopus

Personposter BETA

Persson, Lars-ErikSamko, Natasha

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Persson, Lars-ErikSamko, Natasha
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Mathematical Inequalities & Applications

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 351 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf