Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On the Eigenvalue of the Laplace Operator in a Domain Perforated Along the Boundary
Bashkirsky Pedagogik University.
Moscow Lomonosov State University.
2010 (Engelska)Ingår i: Doklady. Mathematics, ISSN 1064-5624, E-ISSN 1531-8362, Vol. 81, nr 3, s. 337-341Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2010. Vol. 81, nr 3, s. 337-341
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-3103DOI: 10.1134/S1064562410030014Lokalt ID: 0e383ee4-bea1-40a2-ab28-d0b6abf52933OAI: oai:DiVA.org:ltu-3103DiVA, id: diva2:975959
Anmärkning
Upprättat; 2010; 20110520 (yulkor)Tillgänglig från: 2016-09-29 Skapad: 2016-09-29 Senast uppdaterad: 2017-11-24Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

Förlagets fulltext

Personposter BETA

Koroleva, Yulia

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Koroleva, Yulia
I samma tidskrift
Doklady. Mathematics

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetricpoäng

doi
urn-nbn
Totalt: 26 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf