Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Perturbing semigroups by solving Stieltjes renewal equations
Centre for Mathematics and Computer Science, Amsterdam.
Luleå tekniska universitet.
Department of Mathematics, Airzona State University.
1993 (Engelska)Ingår i: Differential and Integral Equations, ISSN 0893-4983, Vol. 6, nr 1, s. 155-181Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
1993. Vol. 6, nr 1, s. 155-181
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-6481Lokalt ID: 4b3eeca0-cd35-11df-a707-000ea68e967bOAI: oai:DiVA.org:ltu-6481DiVA, id: diva2:979366
Anmärkning
Godkänd; 1993; 20101001 (andbra)Tillgänglig från: 2016-09-29 Skapad: 2016-09-29 Senast uppdaterad: 2017-11-21Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

I samma tidskrift
Differential and Integral Equations
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 26 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf