Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Additive weighted Lp estimates of some classes of integral operators involving generalized Oinarov Kernels
L. N.Gumilev Eurasian National University, Khazakstan.
L. N.Gumilev Eurasian National University, Khazakstan.
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.ORCID-id: 0000-0001-8211-3671
2017 (engelsk)Inngår i: Journal of Mathematical Inequalities, ISSN 1846-579X, E-ISSN 1848-9575, Vol. 11, nr 3, s. 683-694Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

Abstract. Inequalities of the formkuK f kq 6C(kr f kp +kvH f kp) , f > 0,are considered, where K is an integral operator of Volterra type and H is the Hardy operator.Under some assumptions on the kernel K we give necessary and sufficient conditions for suchan inequality to hold.1

sted, utgiver, år, opplag, sider
Ele-Math , 2017. Vol. 11, nr 3, s. 683-694
HSV kategori
Forskningsprogram
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-60850DOI: 10.7153/jmi-2017-11-54ISI: 000411883200006Scopus ID: 2-s2.0-85029774121OAI: oai:DiVA.org:ltu-60850DiVA, id: diva2:1051132
Merknad

Validerad;2017;Nivå 2;2017-09-08 (andbra)

Tilgjengelig fra: 2016-12-01 Laget: 2016-12-01 Sist oppdatert: 2017-11-24bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

fulltext(135 kB)51 nedlastinger
Filinformasjon
Fil FULLTEXT01.pdfFilstørrelse 135 kBChecksum SHA-512
124311e2f3ef83b903eaa0e46f7041852a02896077a3a50f6fc75c430036a048e0c1000de5bca89740c1e93433b68228036fb9a695290f0857d325c95ab4b797
Type fulltextMimetype application/pdf

Andre lenker

Forlagets fulltekstScopus

Personposter BETA

Persson, Lars-ErikWall, Peter

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Persson, Lars-ErikWall, Peter
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Journal of Mathematical Inequalities

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar
Totalt: 51 nedlastinger
Antall nedlastinger er summen av alle nedlastinger av alle fulltekster. Det kan for eksempel være tidligere versjoner som er ikke lenger tilgjengelige

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 942 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf