Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On n-th James and Khintchine constants of Banach spaces
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.ORCID-id: 0000-0002-9584-4083
Department of Mathematics, Sofia University.
Department of Mathematics, University of Athens, Panepistimiopolis.
2008 (engelsk)Inngår i: Mathematical Inequalities & Applications, ISSN 1331-4343, E-ISSN 1848-9966, Vol. 11, nr 1, s. 1-22Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

For any Banach space X the n-th James constants J(n)(X) and the n-th Khintchine constants K-p,q(n)(X) are investigated and discussed. Some new properties of these constants are presented. The main result is an estimate of the n-th Khintchine constants K-p,q(n)(X) by the n-th James constants Jn (X). In the case of n = 2 and p = q = 2 this estimate is even stronger and improvs an earlier estimate proved by Kato-Maligranda-Takahashi

sted, utgiver, år, opplag, sider
2008. Vol. 11, nr 1, s. 1-22
HSV kategori
Forskningsprogram
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-5759Lokal ID: 3f0e7ec0-fee6-11dc-8b65-000ea68e967bOAI: oai:DiVA.org:ltu-5759DiVA, id: diva2:978634
Merknad
Validerad; 2008; 20080331 (evan)Tilgjengelig fra: 2016-09-29 Laget: 2016-09-29 Sist oppdatert: 2017-11-24bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

fulltekst(276 kB)73 nedlastinger
Filinformasjon
Fil FULLTEXT01.pdfFilstørrelse 276 kBChecksum SHA-512
b05974ef5c5c7b97cd6117d024793902cf383777b2c1e7e6135a067efb1b8ac492ade8d4f7adbda02d126e8e4cdad5d765c4d2f055149f7e080be03b32420dda
Type fulltextMimetype application/pdf

Personposter BETA

Maligranda, LechPersson, Lars-Erik

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Maligranda, LechPersson, Lars-Erik
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Mathematical Inequalities & Applications

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar
Totalt: 73 nedlastinger
Antall nedlastinger er summen av alle nedlastinger av alle fulltekster. Det kan for eksempel være tidligere versjoner som er ikke lenger tilgjengelige

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 50 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf