Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On Hardy q-inequalities
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.ORCID-id: 0000-0002-9584-4083
L.N. Gumilyov Eurasian National University.
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.
2014 (engelsk)Inngår i: Czechoslovak Mathematical Journal, ISSN 0011-4642, E-ISSN 1572-9141, Vol. 64, nr 3, s. 659-682Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

Some $q$-analysis variants of Hardy type inequalities of the form \int_0^b \bigg(x^{\alpha-1} \int_0^x t^{-\alpha} f(t) d_q t \bigg)^{\!p} d_q x \leq C \int_0^b f^p(t) d_q t with sharp constant $C$ are proved and discussed. A similar result with the Riemann-Liouville operator involved is also proved. Finally, it is pointed out that by using these techniques we can also obtain some new discrete Hardy and Copson type inequalities in the classical case.

sted, utgiver, år, opplag, sider
2014. Vol. 64, nr 3, s. 659-682
HSV kategori
Forskningsprogram
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-6106DOI: 10.1007/s10587-014-0125-6Lokal ID: 44f1c2c8-afc2-407d-9cac-7c1a440b757eOAI: oai:DiVA.org:ltu-6106DiVA, id: diva2:978983
Merknad

Validerad; 2014; 20141215 (ysko)

Tilgjengelig fra: 2016-09-29 Laget: 2016-09-29 Sist oppdatert: 2020-03-10bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

fulltext(227 kB)36 nedlastinger
Filinformasjon
Fil FULLTEXT01.pdfFilstørrelse 227 kBChecksum SHA-512
f3601e3851ef1b6c165f853617cf19deb6d34381a4d4434aa6cc47cdf39328c4fe55245f7cc3596cfccaa991db5cd94fbfdfaaf81306d1dbc783b91d1867bab1
Type fulltextMimetype application/pdf

Andre lenker

Forlagets fullteksthttp://cmj.math.cas.cz/cmj64-3/6.html

Personposter BETA

Maligranda, LechPersson, Lars-Erik

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Maligranda, LechPersson, Lars-Erik
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Czechoslovak Mathematical Journal

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar
Totalt: 36 nedlastinger
Antall nedlastinger er summen av alle nedlastinger av alle fulltekster. Det kan for eksempel være tidligere versjoner som er ikke lenger tilgjengelige

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 63 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf