Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Best constants in reversed Hardy's inequalities for quasimonotone functions
Chalmers University of Technology, Department of Mathematics.
Department of Differential Equations and Functional Analysis, Russian Peoples' Friendship University.
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.
1994 (Engelska)Ingår i: Acta Scientarum Mathematicarum, ISSN 0001-6969, Vol. 59, nr 1-2, s. 221-239Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
1994. Vol. 59, nr 1-2, s. 221-239
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-8511Lokalt ID: 70657050-b842-11db-abff-000ea68e967bOAI: oai:DiVA.org:ltu-8511DiVA, id: diva2:981449
Anmärkning
Godkänd; 1994; 20070209 (kani)Tillgänglig från: 2016-09-29 Skapad: 2016-09-29 Senast uppdaterad: 2017-11-24Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Persson, Lars-Erik

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Persson, Lars-Erik
Av organisationen
Matematiska vetenskaper
I samma tidskrift
Acta Scientarum Mathematicarum
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 131 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf