Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Some inequalities of Hadamard type
Department of Mathematics, University of Timisoara.
Faculty of Textile Technology, University of Zagreb.
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.
1995 (Engelska)Ingår i: Soochow Journal of Mathematics, ISSN 0250-3255, Vol. 21, nr 3, s. 335-341Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
1995. Vol. 21, nr 3, s. 335-341
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-10870Lokalt ID: 9bef2610-ac64-11db-aeba-000ea68e967bOAI: oai:DiVA.org:ltu-10870DiVA, id: diva2:983818
Anmärkning
Godkänd; 1995; 20070125 (evan)Tillgänglig från: 2016-09-29 Skapad: 2016-09-29 Senast uppdaterad: 2017-11-24Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Persson, Lars-Erik

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Persson, Lars-Erik
Av organisationen
Matematiska vetenskaper
I samma tidskrift
Soochow Journal of Mathematics
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 101 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf