Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Weighted multidimensional inequalities for monotone functions
Luleå tekniska universitet.
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.
1999 (engelsk)Inngår i: Mathematica Bohemica, ISSN 0862-7959, Vol. 124, nr 2-3, s. 329-335Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

We discuss the characterization of the inequality $$ \biggl(\int_{{\Bbb R}^N_+} f^q u\biggr)^{1/q} \leq C \biggl(\int_{{\Bbb R}^N_+} f^p v \biggr)^{1/p},\quad0

sted, utgiver, år, opplag, sider
1999. Vol. 124, nr 2-3, s. 329-335
HSV kategori
Forskningsprogram
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-11586Lokal ID: a975d670-7f8d-11db-8824-000ea68e967bOAI: oai:DiVA.org:ltu-11586DiVA, id: diva2:984536
Merknad
Godkänd; 1999; 20061129 (evan)Tilgjengelig fra: 2016-09-29 Laget: 2016-09-29 Sist oppdatert: 2017-11-24bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Andre lenker

http://www.emis.ams.org/journals/MB/124.2-3/17.html

Personposter BETA

Persson, Lars-Erik

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Persson, Lars-Erik
Av organisasjonen

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 17 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf