Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Certain reiteration and equivalence results for the Cobos-Peetre polygon interpolation method
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.
1999 (engelsk)Inngår i: Mathematica Scandinavica, ISSN 0025-5521, E-ISSN 1903-1807, Vol. 85, nr 2, s. 310-319Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

We prove some reiteration formulas for the Cobos-Peetre polygon method for $n+1$ tuples that consists of spaces $A_i$ where $A_i$ is of class $\theta_i$ with respect to a compatible pair $(X,Y)$. If $\theta_i$ is suitably chosen, the $J$- and $K$-method coincides and is equal to a space $(X,Y)_{\nu,q}$. For arbitrary chosen $\theta_i$ the $J$- and $K$-spaces will not, in general, coincide. In particular, we show that interpolation of Lorentz spaces over the unit square yields that the $K$-space is the sum of two Lorentz spaces whereas the $J$-space is the intersection of the same two Lorentz spaces.

sted, utgiver, år, opplag, sider
1999. Vol. 85, nr 2, s. 310-319
HSV kategori
Forskningsprogram
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-13447Lokal ID: caae3180-88b3-11dd-9d47-000ea68e967bOAI: oai:DiVA.org:ltu-13447DiVA, id: diva2:986400
Merknad
Godkänd; 1999; 20080922 (ysko)Tilgjengelig fra: 2016-09-29 Laget: 2016-09-29 Sist oppdatert: 2017-11-24bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

fulltekst(442 kB)34 nedlastinger
Filinformasjon
Fil FULLTEXT01.pdfFilstørrelse 442 kBChecksum SHA-512
19219d723327799cd3d8ad34f46fa0a18fc076c9633f8aa61cbcaf87c13ab48672d7c6b52a3c5c614d60b4fbf04e69d5b8dc48905c805164bb1ac6276e37d895
Type fulltextMimetype application/pdf

Personposter BETA

Ericsson, Stefan

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Ericsson, Stefan
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Mathematica Scandinavica

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar
Totalt: 34 nedlastinger
Antall nedlastinger er summen av alle nedlastinger av alle fulltekster. Det kan for eksempel være tidligere versjoner som er ikke lenger tilgjengelige

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 32 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf