Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Rothe's method for parabolic equations on non-cylindrical domains
Luleå tekniska universitet, Institutionen för teknikvetenskap och matematik, Matematiska vetenskaper.
2006 (Engelska)Ingår i: Advances in Algebra and Analysis, ISSN 0973-2306, Vol. 1, nr 1, s. 59-80Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2006. Vol. 1, nr 1, s. 59-80
Nationell ämneskategori
Matematisk analys
Forskningsämne
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:ltu:diva-15362Lokalt ID: edd2ca40-c7ee-11db-98d9-000ea68e967bOAI: oai:DiVA.org:ltu-15362DiVA, id: diva2:988336
Anmärkning
Godkänd; 2006; 20070301 (evan)Tillgänglig från: 2016-09-29 Skapad: 2016-09-29 Senast uppdaterad: 2017-11-24Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Dasht, JohanEngström, JonasPersson, Lars-Erik

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Dasht, JohanEngström, JonasPersson, Lars-Erik
Av organisationen
Matematiska vetenskaper
Matematisk analys

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 39 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf